Co daje stosowanie L-karnityny?

L-karnityna jest to związek chemiczny, który w organizmie pełni rolę w transporcie kwasów tłuszczowych do miejsca gdzie powstaje energia niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. Jest też elementem procesu usuwania toksyn. Dość oficie występuje ona w mięśniach

Zapotrzebowanie w L-karnitynę.

W normalnych warunkach (poza sezonem lotowym) zapotrzebowanie na L-karnitynę organizm zaspokaja sam przeprowadzając syntezę z „własnych środków”. Niedobory mogą się pojawić, jeśli zapotrzebowanie jest znacznie wyższe niż ilości L-karnityny  dostarczane z zewnątrz, a jak wiadomo karma zbożowa jest raczej uboga w tę substancję.

Zapotrzeowanie organizmu na L-karnitynę wzrasta szczególnie w okresie treningów i lotów konkursowych. Firma Rohnfried zaleca stosowanie L-karnityny przez dłuższy okres czasu, aby efekty były widoczne i odczuwalne. Dzięki niej gołębie lotowe nie męczą się tak szybko i mogą utrzymywać dużą prędkość lotu znacznie dużej .

L-karnityna pośrednio chroni również komórki mięśniowe, ponieważ zapobiega zakwaszeniu mięśni i pozwala gołębiom osiągnąć topowe wyniki

Skutki podawania L-karnityny

Podawanie L-karnityny w trakcie zwykłego treningu przy gołębniku sprawia, że gołębie latają i trenują z dużą radością i chęcią Wydajniejszy i dłuższy trening daje wymierne efekty i poprawia metabolizm. Dzięki czemu gołębie po wysiłku regenerują się znacznie szybciej, co również jest jednym z warunków osiągania sukcesów.

L-karnityna poprawia wydajność organizmu optymalizując procesy przemiany materii oraz skraca regenerację organizmu.

Produkt marki Rohnfried z L-karnityną to Carni-Speed.

Roland i Denis Faber:

Stosujemy Carni-Speed pięć razy w tygodniu. Dzięki temu nasze gołębie wracają z lotu mniej wyczerpane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *