Idealny prezent dla hodowcy gołębi

Zbliżają się Święta Bożego narodzenia oraz Mikołaj. A kupić ciekawy, oryginalny prezent, który będzie również użyteczni i będzie cieszył osobę obdarowana nie jest łatwo. Jeśli jednak w rodzinie macie hodowcę gołębi poniżej podajemy kilka pomysłów na prezenty.

Znaczniki z numerem telefonu

Gołębie, zwłaszcza pocztowe czasem w swoich podniebnych podróżach trafiają do gołębników obcych hodowców. Czasem w wyniku przemęczenia lub urazu spotykają się z ludźmi całkowicie nie związanymi z tym hobby. Po obrączce rodowej owszem można odnaleźć hodowcę, u którego urodził się gołąb, ale jest to procedura trochę skomplikowana. Sprawę bardzo upraszcza jeśli ptak na nodze ma znacznik, na którym nadrukowany jest numer telefonu hodowcy. W takim przypadku kontakt z prawowitym właścicielem jest banalnie prosty.

Znaczniki są zapinane na zatrzask, dlatego też ubierane mogą być dorosłym osobnikom. Najtrwalsze są te z nadrukiem laserowym – wyeliminowane jest w tym przypadku ryzyko odklejenia się naklejki z nadrukiem.

Znaczniki sprzedawane są w kompletach po 50 szt. w rozmiarach 5 x8mm lub 8×8 mm a wybór kolorystyki jest ogromny. Dla gołębi pocztowych rekomendowany jest rozmiar 5×8 mm

.          

Kasetka na obrączki elektroniczne

Ciekawy prezent dla hodowcy gołębi pocztowych to kasetka na obrączki elektroniczne. Jeśli gołębie uczestniczą w zawodach na jego nodze znajduje się specjalna obrączka z chipem, który gdy znajdzie się na antenie umieszczonej przy wejściu do gołębnika rejestruje dokładnie chwile przylotu gołębia. Taka obrączka jest znacznie droższą niż tradycyjny znacznik i w czasie poza sezonem lotowym zdejmowana jest z nogi gołębia. aby takie maleństwo nie zginęło hodowcy przechowywana może być w specjalnej kasetce, która ma osobne numerowane przegródki od 1 do 50 tak jak każda drużyna gołębi pocztowych.

Podgrzewacz do wody

Zima to ciężki okres dla hodowców. Ponieważ gołębie mieszkają zazwyczaj w nieogrzewanych gołębnikach, gdy temperatura spada poniżej zera może zdarzyć się, że woda w poidłach zamarznie. Aby temu zapobiec, poidło można postawić na specjalnym podgrzewaczu, który utrzymuje bezpieczna dla gołębia temperaturę, tylko delikatnie ocieplając od spodu poidło.

Do wyboru mamy dwa rodzaje podgrzewaczy : płaskie (na poidła typu belgijskiego lub specjalistyczne) lub z wypustką (na poidła które mają specjalne wklęśnięcia)

                

Misa lęgowa podgrzewana

Jeśli hodowcy zdecydują się na legi zimowe, bardzo przydatnym gadżetem może okazać się podgrzewana misa lęgowa, która ma wbudowaną delikatna grzałkę. Młode gołębie maja wtedy ciepło i przytulnie, nawet wtedy gdy matka nie ogrzewa ich ciepłem swojego ciała.

Gołąb od znanego hodowcy

Prezent dla hodowcy gołębi, który uciszy każdego pasjonata to żywy gołąb, ale taki, który może zachwycić swoim rodowodem. Aby sprawić taki prezent hodowcy, trzeba jednak mieć już pewna wiedzę o tym hobby, tak aby zakupić okaz od spełniający najwyższe wymagania. Jeśli zdecydujecie się na własnie taki podarunek, ważne jest aby nie zapomnieć o odpowiednich warunkach do jego przetransportowania – na przykład o pudełku do transportu gołębi, a przy większych zakupach o koszu transportowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *