Akcesoria

Informacja

Akcesoria 

Podkategorie

 • Poidła dla gołębi

  Profesjonalne poidła dla gołębi

  Znakomitym rozwiązaniem problemu pojenia ptactwa udomowionego są różnego rodzaju dozowniki wody produkowane specjalnie w tym celu. W asortymencie naszego sklepu znajdują się oczywiście i takie dozowniki, a wśród nich także poidła dla gołębi. Są to produkty, jak zresztą wszystkie nasze towary, sygnowane najbardziej znanymi markami, co samo w sobie daje gwarancję ich wysokiej przydatności. Wśród poideł dla gołębi znajdziemy urządzenia różnej wielkości, różnej konstrukcji i o różnej kolorystyce. Wybór stosownego poidła, dostosowanego do konkretnego gołębnika nie sprawi nikomu większych kłopotów, gdyż asortyment naszego sklepu jest w tym zakresie naprawdę imponujący.

 • Karmidła i karmniki

  W sensownie urządzonym gołębniku nie może zabraknąć funkcjonalnego, profesjonalnego karmidła. Nie może to być oczywiście byle jaki garnek czy stara miska. Odpowiednio przystosowane karmniki dla gołębi to nie tylko sprawa estetyki, ale przede wszystkim wygody i komfortu dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

  Na półkach naszego sklepu w szerokim asortymencie najróżnorodniejszych akcesoriów związanych z gołębiarskim hobby nie może zabraknąć również karmideł czy też karmników dla gołębi. Jak wszystkie nasze towary, także i one produkowane są przez najbardziej znane firmy z branży pracującej na rzecz hodowców ptaków. Propozycja karmideł przeznaczonych dla gołębi jest szczególnie bogata. Znaleźć u nas można karmniki o różnorodnej kolorystyce, różnorodnej konstrukcji i różnego przeznaczenia. Będą to owalne zbiorniczki z przegródkami, podłużne korytka z osobnymi komórkami, będą to karmidła stojące i wiszące, a także przeznaczone specjalnie do koszy w samochodach transportujących gołębie.

 • Czystość i higiena
 • Akcesoria lęgowe

  Miski lęgowe dla gołębi

  Ptactwo leśne, wysiadując jaja, radzi sobie, budując gniazda. Udomowiony gołąb nie ma takiej możliwości, dlatego należy mu pomóc w wysiadywaniu jaj. Służą do tego miski lęgowe. Mają one rzeczywiście kształt miski i są wykonane najczęściej z tworzywa sztucznego; mamy miski pełne i żebrowane. Dla gołębi to namiastka prawdziwego gniazda znakomicie wypełniająca swoje lęgowe funkcje.

  Sztuczne jaja

  Oczywiście ze sztucznego jaja nie będzie gołębiego potomstwa. Rola tego gadżetu polega jednak na czym innym. Sztuczne jaja, wykonane z tworzywa sztucznego stymulują rozrodcze zachowania gołębi oraz wzmagają instynkt rodzicielski, co przyśpiesza proces znoszenia jaj. To oczywiście zwiększa szanse na dochowanie się gołębiego przychówku.

 • Siodełka

  W dobrze wyposażonym gołębniku nie może zabraknąć miejsca, na którym gołąb może sobie spokojnie usiąść i odpocząć. Ze względów zdrowotnych i higieniczno-sanitarnych nie może to być podłoga gołębnika.

  Idealnym rozwiązaniem tego ważnego problemu są specjalnie zaprojektowane siedziska, które w żargonie braci gołębiarskiej nazywane są po prostu siodełkami dla gołębi. Tego rodzaju urządzenia nie są specjalnie skomplikowanymi mechanizmami; są to zwykłe podpórki, na których wypoczywający gołąb może sobie przysiąść i zdrzemnąć się lub przysnąć na dłużej. Podpórki te wykonywane są najczęściej z plastiku, ale także niekiedy z drewna i mają specjalny uchwyt pozwalający na umocowanie go w gołębniku. Siodełka dla gołębi to praktyczne i wygodne rozwiązanie, znacznie przybliżające ich życie w gołębniku do tego, jakie inne ptaki mają w warunkach naturalnych.

 • Podgrzewacze
 • Widełki do wlotów i...
 • Znaczniki

  Laikowi znaczniki dla gołębi kojarzą się wyłącznie z gołębiami pocztowymi odbywającymi długie loty w różnego rodzaju zawodach. Nic bardziej mylnego. Różnego rodzaju obrączki są także niezwykle użytecznym narzędziem w samej hodowli gołębi, a także innych ptaków.

  Obrączki klipsowe numerowane to niezwykle użyteczne narzędzie dla każdego hodowcy ptaków, albowiem pozwalają one na oznaczanie poszczególnych grup lub gatunków, co nadzwyczajnie usprawnia procesy hodowlane. Wśród obrączek dla gołębi można w szczególny sposób wyróżnić znaczniki, na których napisy są wypalane przy pomocy lasera; może to być na przykład numer telefonu właściciela ptaka. Znaczniki produkowane są z wysokiej klasy tworzywa sztucznego w różnych kolorach, a właściciel gołębi może je zamówić w naszym sklepie z odpowiednią wybraną przez siebie numeracją.

 • Transport
 • Automaty do szczepień
Akcesoria

Jesteś zapalonym hodowcą gołębi i zależy Ci na stworzeniu im jak najlepszych warunków bytowych. W tym celu chcesz urządzić swój gołębnik tak, aby Twoim pupilom niczego nie brakowało. To, co niezbędne w hodowli tych pięknych ptaków, dostaniesz w jednym miejscu. Planeta Ptaków oferuje wszystkie niezbędne akcesoria dla gołębi.

Dobrze urządzony gołęb...

Jesteś zapalonym hodowcą gołębi i zależy Ci na stworzeniu im jak najlepszych warunków bytowych. W tym celu chcesz urządzić swój gołębnik tak, aby Twoim pupilom niczego nie brakowało. To, co niezbędne w hodowli tych pięknych ptaków, dostaniesz w jednym miejscu. Planeta Ptaków oferuje wszystkie niezbędne akcesoria dla gołębi.

Dobrze urządzony gołębnik musi zawierać takie oprzyrządowanie, które stwarza możliwie najbardziej komfortową przestrzeń życiową dla gołębi. Nie może więc w nim zabraknąć poideł, karmników czy karmideł, siodełek, widełek do wlotów oraz odpowiednich podgrzewaczy. Tego typu akcesoria dla gołębi to niezbędne wyposażenie gołębnika , czy to w amatorskiej, czy profesjonalnej hodowli. Szeroki wybór takich akcesoriów znajdą Państwo na półkach naszego sklepu. Oferujemy sprzęt najwyższej klasy wytwarzany przez najlepsze i najbardziej znane firmy, specjalizujące się w tego typu produkcji.

Więcej