Jak poprawić wydajność gołębia?

W trakcie lotów , wydajność gołębia to jeden z zasadniczych czynników wpływających na jego szybkość. Receptą może być pobudzenie metabolizmu. Poniżej kilka rad jakich udziela nam niemiecka firma Rohnfried – ekspert w dziedzinie suplementacji gołębi.

  1. Stosowanie preparatu Blitzform

    Podawanie gołębiom jodu dość łatwo doprowadza je do formy.  Już po kilku dawkach jodu obserwuje się zmiany w zachowaniu gołębi. Jod, obok swojego działania na gruczoły tarczycy, odgrywa także ważną rolę w regulacji procesów fizjologicznych jak wzrost, pierzenie czy reprodukcja. Poza tym jest ważnym pierwiastkiem dla budowy odporności. Ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jod spełnia swoje zadania także w leczeniu infekcji grzybicznych wywołanych np. przez drożdżaki.Wielodniowe kuracje jodem zaleca się także po leczeniu antybiotykowym. Coraz większe znaczenie jod zyskuje również w leczeniu i zapobieganiu ospie, a to wszystko ze względu na swoje działanie dezynfekcyjne.

  2. Stosowanie preparatu Carni-Speed

    Zalecamy stosowanie L-karnityny przez dłuższy okres czasu, minimum 50mg dziennie, aby efekty były widoczne i odczuwalne. Dzięki niej gołębie lotowe nie męczą się tak szybko i mogą utrzymywać dużą szybkość lotu znacznie dłużej. L-karnityna pośrednio chroni również komórki mięśniowe. Zapobiega zakwaszeniu mięśni i pozwala gołębiom osiągnąć topowe wyniki. Podawanie L-karnityny w trakcie zwykłego treningu przy gołębniku, sprawia że gołębie latają i trenują z dużą radością i chęcią. Wydajniejszy i dłuższy trening daje wymierne efekty i poprawia metabolizm. Dzięki temu gołębie po wysiłku regenerują się znacznie szybciej, co również jest jednym z warunków osiągnięcia sukcesów.

Opisane powyżej produkty marki Rohnfried mają za zadanie poprawić wydajność gołębia. A wy jakie mamcie sposoby na szybkość swoich ptaków? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *